DEPOLAMA & LOJİSTİK

Depolama, genellikle uzun süreli mal ve ürünlerin korunması için verilen bir hizmettir. Sektör ihtiyaçlarına göre değişen depolama hizmetlerinde en önemli nokta iş alanının gereksinimlerini doğru şekilde belirlemektir. Bununla birlikte kaynakların en üst verimlilikte kullanılması ve depo ekipmanlarının ihtiyaçlara uygun, yenilikçi ve maksimum performans gösteren ürünlerden oluşması başarılı bir depo yönetiminin temel ilkelerindendir. Lojistik depolamada kullanılan depolama türleri açık, kapalı ve soğuk hava depolarıdır. Bunların dışında bir de yurt dışına transfer edilecek ürünler için kullanılan antrepo hizmeti yer alır.

Sektörel Depolama Çözümleri

Farklı endüstrilerde lojistik depolama son derece kritik bir noktadır. Başta müşteri memnuniyeti ve operasyonel verimlilik olmak üzere pek çok alanda büyük etkiye sahiptir. Lojistik depolamada önemli olan ve tedarik zincirinin düzgün işlemesi için gerekli olan çözümler şunlardır:

Depolamada ürünlerin doğru zamanda ve doğru sayıda muhafaza edilmesi devamlılık için son derece önemlidir.

Depodaki ürünlerin daha kolay ulaşılabilir olması için sevkiyat öncesi hazır olmaları gerekir. Böylelikle sevk süreleri azalan ürün ya da malın müşteriye gidiş süresi de kısalmış olur.

Müşteri memnuniyetini oluşturabilmek için ürünlerin hasarsız bir şekilde muhafaza edilip sevk edilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra yaratılan güven ile doğru şekilde ve doğru zamanda teslim edilen ürün müşteri taleplerini tam karşılamış olur.

Lojistik depolama dağıtıcı, üretici ve tedarikçiler için toplam operasyon maliyetini azaltıp sürecin daha verimli geçmesini sağladığı için son derece önemlidir.

Depolama Hizmetlerimiz

Yeni yatırımlarımız ile lojistik sektöründe kaliteli hizmet sunuyoruz. Dinamik ekibimizle hizmet alanını günden güne geliştiriyor; dökme maden depolama, konteyner gemi operasyonları, trafo, kanat gibi genel kargo yükleri ve boş konteyner depo kiralama hizmetleri gibi pek çok alanda güvenle tercih edilen tek adres olmayı başarıyoruz. Ayrıca ihtiyaçlarınıza uygun serbest bölge depolama hizmeti de sunuyoruz. RLS’nin depolama alanındaki diğer hizmetleri ise şu şekilde:

Gemi operasyonlarında; gemi üzeri lashing, gemi altı aktarma araç tedariği, gemi altı puantörlük hizmetleri, twist-lock işçiliği ve serdümenlik gibi hizmetler sunmaktadır.

Boş konteyner depoculuk alanında; müşterilere uygun konteyner teslim edilmesi, boş konteynerlerin depoya kabulü ve kondisyonlarına göre gruplandırılması, talep halinde limanlardan ya da limanlara boş konteyner pozisyonlandırılması, gerektiğinde yıkama, tamir ve PTI hizmetleri, günlük-haftalık-aylık olmak üzere raporlama hizmeti gibi hizmetler sunar.

CFS hizmetleri olarak; ambar içi hizmetler, makine ya da insan emeği ile konteyner dolum ve boşaltımı, tam tespit-muayene hizmetleri, terminal içi aktarma araç tedariği, lashing/unlashing ve proje lashing hizmetleri sağlar. Bunların dışında Limser, Off-Dock Terminal sahasında dökme ürün gruplarına da hizmet verir.

Geniş tedarik ağımızla yükünüze göre hizmet çeşitliliği sunarken limanlarla kurduğumuz güçlü birliktelik sayesinde yüksek kalitede bir hizmet sağlamaktayız. Bu anlamda en büyük sorumluluğumuzun başında stok maliyetlerini ölçek ekonomisi ile aşağıya çekmek gelir. Bu sorumlulukla alanında eğitimli ve deneyimli kadromuzla vermiş olduğumuz hizmetler stoklama, elleçleme ve taşımalar sırasında tarafımızdan olası hasar ve kayıplara karşı sigortalıdır. İşimizi şansa bırakmadan, doğru personel, gerekli makine, optimum lokasyon ve kaliteli hizmet ile tüm iş ortaklarımızla 10 yılı aşkın süredir tecrübelerimizi paylaşmaya devam ediyoruz.